ArtPark 2016

ArtPark 2016

ArtPark – strefa artystyczna to festiwal będący realizacją mającego już kilkuletnią historię projektu letniej sceny plenerowej Domu Kultury Śródmieście w parku usytuowanym w centrum miasta, w pobliżu placu Trzech Krzyży (Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego).

Dla tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic scena ta stała się ważnym punktem na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy. ArtPark to możliwość spotkania z najlepszymi artystami w urokliwym miejscu z niepowtarzalnym klimatem, tworzonym przez uczestników tego wydarzenia.

5–28 sierpnia 2016, niedziela – czwartek 18.00, piątek i sobota 19.00
Park im. Marsz. E. Rydza-Śmigłego, Warszawa

13662330_1028340383947487_8430593846199487938_o

PROGRAM:

IMPREZY ARTYSTYCZNE

05.08.2016, Piątek, 19.00
Punto Latino Band
koncert muzyki latynoamerykańskiej

06.08.2016, Sobota, 19.00
„Usłyszeć taniec”, niezwykły spektakl różnych form stepowania oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo

07.08.2016, Niedziela, 11.00
Poranek Familijny
Teatr Bajlandia „Awanturka z leśnego podwórka”, spektakl dla dzieci od lat 3
Po spektaklu: Letni plac zabaw z Klawą Planetą

07.08.2016, Niedziela, 18.00
Do tańca gra… Piotr Miks i Wehikuł Czasu
„Kolorowe przeboje”, muzyka z lat 60. i 70. XX w.

08.08.2016, Poniedziałek, 18.00
Kwartet Obsession
muzyczno-kabaretowa podróż przez świat dźwięków

09.08.2016, Wtorek, 18.00
„Tyle słońca…! Przeboje Anny Jantar”
koncert

10.08.2016, Środa, 18.00
Big Band Jazz Combo Volta
„Standardy muzyki amerykańskiej”
koncert swingowy

11.08.2016, Czwartek, 18.00
Do tańca gra… Koktail Duo
muzyka dance i pop

12.08.2016, Piątek, 19.00
Tomek Lipiński Unplugged
koncert – klasyka polskiego rocka akustycznie

13.08.2016, Sobota, 19.00
Andrzej Jagodziński „W hołdzie wolności”
jazzowe aranżacje popularnych utworów muzycznych towarzyszących Polakom w walce o wolność

14.08.2016, Niedziela, 11.00
Poranek Familijny
Teatr Kultureska „Fabryka zabawek”, spektakl dla dzieci od lat 3
Po spektaklu: Letni plac zabaw z Klawą Planetą

14.08.2016, Niedziela, 18.00
Do tańca gra… Old Jazz Quartet
jazz tradycyjny, dixieland, swing, muzyka z lat 30. i 40. XX w.

15.08.2016, Poniedziałek, 18.00
„Bodo Cafe”, barwne i rozśpiewane widowisko nawiązujące do postaci i twórczości Eugeniusza Bodo

16.08.2016, Wtorek, 18.00
Zespół harmonijek ustnych „Animato”, w programie: utwory muzyki klasycznej, standardy jazzowe i swingowe, polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej

17.08.2016, Środa, 18.00
ABBA Show, czyli polska ABBA, widowisko składające się z największych hitów legendy lat 70. i 80. XX w.

18.08.2016, Czwartek, 18.00
Do tańca gra… Roni Band
polska i światowa muzyka pop z lat 50.–90. XX w.

19.08.2016, Piątek, 19.00
Same Suki
koncert muzyki folkowej

20.08.2016, Sobota, 19.00
T/Aboret
koncert muzyki ethno-jazzowej

21.08.2016, Niedziela, 11.00
Poranek Familijny
Teatr Okidoki „W Krainie Peri”, spektakl dla dzieci od lat 3
Po spektaklu: Letni plac zabaw z Klawą Planetą

21.08.2016, Niedziela, 18.00
Do tańca gra… Songorsi
polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej

22.08.2016, Poniedziałek, 18.00
Nic Wielkiego „Syjamskie bliźnięta”
koncert muzyki alternatywno-poetycko-folkowo-jazzowej

23.08.2016, Wtorek, 18.00
Teatr Nikoli „Maruczella”
spektakl łączący pantomimę oraz taneczno-komiczne scenki

24.08.2016, Środa, 18.00
„Piaf po polsku”, koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf, śpiewanych w polskich tłumaczeniach A. Ozgi, M. Sosnowskiego i W. Młynarskiego

25.08.2016, Czwartek, 18.00
Do tańca gra… Opus
muzyka dance i pop

26.08.2016, Piątek, 19.00
Nicola Palladini „Ciao Ciao Bambina”
spektakl muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego

27.08.2016, Sobota, 19.00
Warszawska Orkiestra Sentymentalna, w programie utwory z repertuaru A. Astona, W. Gran, M. Fogga i innych gwiazd polskiej przedwojennej sceny muzycznej, teatralnej i kabaretowej

28.08.2016, Niedziela, 11.00
Poranek Familijny
Teatr Pomarańczowy Cylinder „Leśne opowieści bardzo ważnej treści”, spektakl dla dzieci od lat 3
Po spektaklu Letni plac zabaw z Klawą Planetą

28.08.2016, Niedziela, 18.00
Kabaret Moralnego Niepokoju
finał ArtParku

OŁPEN SZTALUGA

• otwarta przestrzeń wystawiennicza dla artystów prezentujących twórczość wizualną
• wystawy w piątki i soboty w ArtParku, w godz. 17.00–21.00

WYSTAWY STAŁE W RAMACH OŁPEN SZTALUGI
Joanna Borowiec „Hajastan – Armenia, kraj na rozdrożu świata”, fotografia
Waldek Borowski „Frequency częstotliwość”, malarstwo
Aleksander Dylikowski „Mono”, fotografia
Anna Kossakowska „Trzecie oko”, malarstwo
Bogusław Kott „Cruiserowcy”, fotografia
Tomasz Kucharski „Oficerowie”, malarstwo
Bożenna Leszczyńska „Połączeni – co nas dzieli, co nas łączy”, malarstwo
Agnieszka Metko „Piksele słowa”, wiersze w fotografii
Wystawa zbiorowa „100 lat Legii Warszawa”, fotografia

PORANNA STREFA ARTYSTYCZNA

8–9 sierpnia 2016 (poniedziałek i wtorek)
11.00–13.00 Słomkarstwo – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie: Anna Deynega
11.00–13.00 Familijne gry planszowe, prowadzenie: Noé Nitot (Fundacja Ludoteka Roszada)

8–12 sierpnia 2016 (poniedziałek – piątek)
10.00–11.30 Nordic Walking, prowadzenie: Mariola Będkowska (Fundacja Trzy Kroki)
11.00–13.00 Zabawy z plastyką – warsztaty dla dzieci, prowadzenie: Magdalena Wojciechowska
11.30–13.00 Międzypokoleniowe warsztaty tańca towarzyskiego, prowadzenie: Rafał Matysiak

10–12 sierpnia 2016 (środa – piątek)
11.00–13.00 Biżuteria – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie: Anna Sińska

16–17 sierpnia 2016 (wtorek – środa)
11.00–13.00 Dziewiarstwo ręczne – szydełko, prowadzenie: Joanna Meisner

16–19 sierpnia 2016 (wtorek – piątek)
10.00–11.30 Zagadki historyczne – gra miejska, prowadzenie: Piotr Czerwiński
11.00–13.00 Zabawy z plastyką – warsztaty dla dzieci, prowadzenie: Magdalena Wojciechowska
10.00–11.30 Joga śmiechu, prowadzenie: Joanna Barciszewska
11.30–13.00 Warsztaty tanga argentyńskiego, prowadzenie: Justyna Jędrzejewska, Andrzej Bernaś

18–19 sierpnia 2016 (czwartek – piątek)
11.00–13.00 Makrama – sztuka wiązania sznurków, prowadzenie: Joanna Meisner

22–23 sierpnia 2016 (poniedziałek – wtorek)
11.00–13.00 Filcowanie na sucho, prowadzenie: Kimba Kerner

22–26 sierpnia 2016 (poniedziałek – piątek)
10.00–11.30 Tai Chi – chińskie ćwiczenia relaksacyjne, prowadzenie: Krystyna Niesiobędzka-Pysiak
11.00–13.00 Wakacyjny plener malarski, prowadzenie: Anna Sołtysiak
11.00–13.00 Zabawy z plastyką – warsztaty dla dzieci, prowadzenie: Magdalena Wojciechowska
11.30–13.00 Warsztaty taneczne – nauka choreografii do letnich piosenek, prowadzenie: Izabella Borkowska

24–26 sierpnia 2016 (środa – piątek)
11.00–13.00 Découpage – warsztaty dla młodzieży i dorosłych, prowadzenie: Maria Tymendorf

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze