Awaria oczyszczalni ścieków ‚Czajka’. Nieczystości wpadają do Wisły!

W związku z awarią układu przesyłowego, którym ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy są transportowane do oczyszczalni „Czajka”, nastąpiła konieczność zrzutu ścieków nieoczyszczonych do Wisły.

W środę, 28 sierpnia, doszło do awarii kolektora, który przesyła ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków „Czajka”. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski sztab kryzysowy w trybie pilnym.

– Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprowadza kontrolowany spust ścieków do Wisły wskutek awarii kolektora w oczyszczalni ścieków „Czajka” – poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, cytowany przez IAR.

– Niestety wróciliśmy do tej sytuacji sprzed roku 2012, kiedy ta część ścieków była bezpośrednio odprowadzana do Wisły – dodał.

Trzaskowski zapewnił jednocześnie, że woda w Warszawie jest pitna i bezpieczna. – To miejsce, w którym mamy do czynienia z tym upustem ścieków, jest poniżej ujęć wody – zaznaczył prezydent.

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze