Dzień Otwarty Kampusu Ochota UW 2018

Dzień Otwarty Kampusu Ochota UW 2018

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego (DOKO) – wspólne przedsięwzięcie wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz CeNT, ŚLCJ, CNBCh, Kolegium MISMaP i MSOŚ –

Start w sobotę 14 kwietnia 2018 roku o godz. 11:00 w budynku Wydziału Fizyki UW (ul. Pasteura 5).

Jak skomunikować się z komputerem bez używania mięśni, z pomocą lasera zbadać grafen, zbudować czujnik smogu, wykopać bitcoiny, wyizolować DNA z bakterii, rozpoznać meteoryt wśród zwykłych kamieni, określić wiek wina metodami fizyki jądrowej?

Dla zainteresowanych naukami matematyczno-przyrodniczymi DOKO to niepowtarzalna okazja by nie tylko spotkać się ze studentami i uzyskać wszelkie informacje o specyfice studiów na naszych wydziałach z pierwszej ręki, ale również obejrzeć laboratoria, wysłuchać wykładów popularnonaukowych, czynnie uczestniczyć w warsztatach i pokazach. Nie zabraknie też nauki poprzez zabawę – naukowy escape room i salon gier dostarczą nie tylko naukowych wrażeń!

Na część zajęć obowiązują zapisy, które ruszą na początku kwietnia.
Zapisy i plan dnia na stronie wydarzenia – link.

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze