Festiwal Rzemieślników

Festiwal Rzemieślników

Lokalni rzemieślnicy – m.in. szewcy, krawcy, modyści – będą bohaterami Festiwalu Rzemieślników, który odbędzie się w sobotę, 10 czerwca w Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52). Będą pokazy m.in. szewstwa, gorseciarstwa, wyrobu kołder, rymarstwa.

W tym roku najważniejszy akcent zostanie położony na „stare zawody”, a więc rzemiosła, które powoli odchodzą w niepamięć. Największą atrakcją tegorocznej edycji będzie sekcja spotkań z mistrzami cechowymi. Będzie to niezwykła okazja, by poznać rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie.

Już od godziny 10.00 organizatorzy zapraszają na pokazy rzemiosła na żywo, specjalistyczne warsztaty z rzemieślnikami, żywą bibliotekę z cechowymi mistrzami, a także spotkanie z gościem specjalnym – działającą od wielu lat na warszawskiej Pradze projektantką Gosią Baczyńską. Zaplanowano także zajęcia dla dzieci i otwarte stanowiska z krawcem i rękawiczniczką.

Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/1411355395551824/

Są jeszcze miejsca na wyjątkowe warsztaty: renowacji skóry z Leszkiem Hardejem, Prażaninem ze Stalowej; stylizacji modniarskiejz Krzysztofem Kaczmarskim, który po latach wrócił do zawodu swojej mamy kapeluszniczki pracującej m.in. na Bazarze Różyckiego oraz na warsztaty rodzinne tiulowe kreacje.

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze