Filmowa Stolica Lata 2018

Inauguracja FILMOWEJ STOLICY LATA 2018 – 10 tygodni warszawskich kin plenerowych – 28 lokalizacji w warszawskich dzielnicach – 218 projekcji.

W tym roku na Inauguracji Filmowej Stolicy Lata zostaniecie zabrani do tętniącej życiem Afryki. Zobaczycie film z Republiki Południowej Afryki pod tytułem „CHAPPIE” w reżyserii Neila Blomkampa – film stojący w jednym szeregu z „Dystryktem 9” czy „Elizjum”, w którym technologia, pytanie o człowieczeństwo oraz Afryka tworzą charyzmatyczną całość. Do udziału w filmie reżyser zaprosił Hugh Jackmana, Sharlto Copley’a oraz artystów z Die Antwoord, Ninja oraz Yo-Landi Visser. Będzie to jednocześnie pierwszy film całego cyklu poświęconego kinematografii afrykańskiej. We współpracy z festiwalem AfryKamera oraz przy wsparciu miasta stołecznego Warszawy w ramach kampanii „Warszawiacy się nie boją” przygotowano program na całe wakacje, który pokaże ten niesamowity i tętniący życiem kontynent. Filmy, które zobaczycie zostały wybrane z różnych krajów afrykańskich oraz z różnych kręgów kulturowych i pokazują w możliwie pełny sposób wielość kultur, religii i obyczajów, przy jednoczesnej uniwersalności tematyki, którą podejmują. To okazja do podpatrywania ogromnej i fascynującej Afryki, do przyglądania się tym, którzy w niej żyją oraz do oswajania inności. Przede wszystkim jednak filmy te mają przenieść nas w odmienny świat, oczarować i przysporzyć niezapomnianych wrażeń.

http://www.filmowastolica.pl/

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze