Juwenalia Artystyczne 2017

Juwenalia Artystyczne 2017

Już 12 i 13 maja na skwerze im. Bohdana Wodiczki (za budynkiem UMFC) odbędzie się święto studentów uczelni artystycznych! W tym roku studenci, dość odważnie, postanowili postawić na folklor i tradycje, które w codziennej gonitwie zdają się powoli ginąć.

Zapalanowany jest szerego koncertów, spektakli i wystaw, które poruszają temat sztuki korzeni.

Wystąpią:
– Ayran – zespół
– Folklomerat
– Grzeczni Chłopcy
– Witold Janiak – Official Witold Janiak Trio
– Teatr Pijana Sypialnia
– Woda na Młyn
– Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska
– BUM BUM ORKeSTAR
– Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi Warszawa
oraz Gooral!!!

Ale to nie wszystko! W trakcie trwania festiwalu nie może zabraknąć miejca gdzie będzie można zjeść i się napić! Juwenalia Artystyczne jako jedyny festiwal studencki mogą pchwalić się Strefą Gastronomiczną przygotowaną przez Banjaluka Warszawa, MOMU, AïOLI Cantine Bar Café Deli Świętokrzyska!

W tym roku wydarzenie tradycyjnie rozpocznie Koncert Symfoniczny, stworzony w całości przez studentów UMFC, a wykonany wraz z zaproszonymi gośćmi: Kapelą ze Wsi Warszawa, Bum Bum Orkestar, Klaudiuszem Baranem, Pawłem Gusnarem. Orkiestra festiwalowa, pod batutą Martyny Szymczak, przedstawi trzy suity tematyczne, skomponowane specjalnie na tę okazję przez Zuzannę Koziej, Dominika Lasotę i Andrzeja Karałowa. Utwory zawierają trzy myśli przewodnie: folklor ludowy, muzykę klezmerską oraz szlagiery przedwojennej Warszawy.

link: https://www.facebook.com/events/1271724079613717/

bilety: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-juwenalia-artystyczne-koncert-inauguracyjny-31901?id=156686

Następnego dnia, w Sali koncertowej UMFC, zaagości największy i najmodniejszyz teatr niezależny w Polsce – Teatr Pijana Sypialnia z widowiskiem „Łojdyrydy”.
link: https://www.facebook.com/events/1853472621587735/

bilety: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-juwenalia-artystyczne-teatr-pijana-sypialnia-lojdyrydy-31902?id=156687

Obok muzyki i teatru, w przestrzeni UMFC zagoszczą obrazy, warsztaty oraz scenografia, wykonana przez młodych artystów z ASP. Uniwersyteckie patio zmieni się w park rzeźb, przywiezionych specjalnie na tę okazję.

Będzie też okazja aby nauczyć się tańczyć i uczestniczyć w wiejsko-miejskiej potańcówce!
link: https://www.facebook.com/events/1379071075520840/

Dlatego już teraz rezerwujcie czas i świętujcie razem z nami! 😉

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze