Kino Perła 2017

Kino Perła 2017

Po rocznej przerwie wraca kolejny sezon plenerowego Kina Perła – imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem poza Lublinem i Warszawą, kino pod szyldem Perły zorganizowane zostanie także m.in. w Opolu, Kielcach i Łodzi. Będzie można zobaczyć ponad 60 filmowych produkcji.

Tradycyjnie Kino Perła trwać będzie od początku czerwca do końca sierpnia, a projekcje organizowane będą od środy do niedzieli. W warszawie projekcje odbywają się w dwóch lokalizacjach – PATIO Kredytowa 9 oraz Przystań w Parku Skaryszewskim. Początek każdej projekcji odbywa się zawsze po zachodzie słońca.

Tego lata prezentowane filmy podzielone będą na pięć grup tematycznych. W cyklu “Z piątku na sobotę”, który odbywał się będzie w każdy piątek, zobaczymy m.in. takie produkcje jak “Legenda Kaspara Hausera” czy “Zdobyć Woodstock”, można więc spodziewać się dużo muzycznego kina.

Soboty z kolei będą przebiegać pod znakiem zbrodni. Kinomaniacy zobaczą m.in. “Śmiertelnie proste”, czyli jeden z pierwszych filmów braci Coen, “Autora Widmo” Romana Polańskiego czy znakomite “Sicario” Dennisa Villeneuve’a.

Miłośnicy komedii znajdą coś dla siebie w niedziele. W cyklu “Świat się śmieje” wyświetlone zostaną takie produkcje, jak “Nietykalni”, “Dziewczyna warta grzechu” czy “Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu”.

Na środy zaplanowano projekcje związane z tematyką miłości. Nie zabraknie takich standardów, jak “Romeo i Julia”, ale znajdzie się również miejsce dla romantycznych wariacji, takich jak “Kochankowie z Księżyca” Wesa Andersona.

“To skomplikowane” – tak nazywa się ostatnia grupa tematyczna, która prezentowana będzie w czwartki. Jakie tytuły zmieszczą się pod tym hasłem? M.in. nagrodzony w tym roku Oscarem dla najlepszego filmu “Moonlight”, ale również “Rzeź” Romana Polańskiego, czy “Plan Maggie”.

Plenerowe Kino Perła w Warszawie wystartowało w piątek, 2 czerwca po zachodzie słońca.

Program na czerwiec:

2 czerwca: “Gimme Danger”
3 czerwca: “John Wick”
4 czerwca: “Nietykalni”
7 czerwca: “Kochankowie z Księżyca”
8 czerwca: “Moonlight”
9 czerwca: “To właśnie seks”
10 czerwca: “Szybki Cash”
11 czerwca: “Wykapany ojciec”
14 czerwca: “Romeo i Julia”
15 czerwca: “Kamper”
16 czerwca: “Legenda Kaspara Hausera”
17 czerwca: “Śmiertelnie proste”
18 czerwca: “Skarb”
21 czerwca: “Jak we śnie”
22 czerwca: “Życie animowane”
23 czerwca: “Eden”
24 czerwca: “El Clan”
25 czerwca: “Tajne przez poufne”
28 czerwca: “Barany. Islandzka opowieść”
29 czerwca: “Wszyscy w naszej rodzinie”
30 czerwca: “Zanim noc nas nie rozdzieli”

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze