Koncert pieśni „Solidarności” z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Koncert pieśni „Solidarności” z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

W piątek, 12 grudnia, o godz. 19.00, w dolnym kościele bazyliki Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3, odbędzie się koncert pieśni „Solidarności”, który odbędzie się w przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Koncert i prezentacje  multimedialne  jest opowieścią o „Solidarności” – jej początkach, szczególnie zaakcentowanym dramacie stanu wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem. W programie znajdzie się szereg pieśni związanych z tym wielkim ruchem społecznym  – w tym także tych, które stały się symbolami „Solidarności” i tego okresu historii Polski.

Wystąpi zespół „Dur-Moll” w składzie: Katarzyna Andruszko – wokalistka,  Aleksandra Matryba- wokalistka, Kamil Dominiak – aktor/wokalista, Jacek Kwiatkowski – pianista.
Program artystyczny zostanie wzbogacony narracją konferansjera, który naszkicuje historyczny kontekst powstania i popularności kolejnych utworów.
Wstęp na koncert jest wolny.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Stołeczne Warszawa, bazylika Świętego Krzyża w Warszawie oraz Centrum Inicjatyw Naukowych i Kulturalnych Parnas.

ban700x500

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze