Koncert Raz, Dwa, Trzy / Warszawa Jarmark św. Dominika

W niedzielę, 27 maja, przy klasztorze oo. Dominikanów na Służewie, odbędzie się dziewiętnasty Jarmark Dominikański – wydarzenie kulturalno-familijne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Warszawie. W tym roku nie zabraknie również nawiązania do rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tego powodu ojcowie i bracia dominikanie mają nadzieję gościć dziesiątki tysięcy sympatyków z całej Warszawy. Na uczestników, jak co roku, czeka bogaty program rozrywkowy, przygotowany z myślą o dzieciach i dorosłych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Raz, Dwa, Trzy.

Wielkie Otwarcie już o 10:30, kiedy wszyscy ruszą równym krokiem by zatańczyć poloneza, a chwilę później na scenę wkroczą bracia nowicjusze, których występ to tradycyjny już, wyczekiwany przez wszystkich element każdego Jarmarku św. Dominika. Niedzielne popołudnie umilą prezentacje artystyczne przygotowane przez Służewski Dom Kultury.

Z kolei każdego, kto zapragnie zgłębić dominikańskiego ducha zapraszamy do przygotowanej, specjalnie na tę okazję, strefy. Nie zabraknie także uwielbianego przez wszystkich TED’a, tym razem w patriotycznej odsłonie. Aby jeszcze lepiej poczuć ducha narodowego, razem z Garwolińskim Teatrem Muzycznym „Od Czapy” zaśpiewamy znane polskie pieśni patriotyczne, takie jak: „Piechota, ta szara piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy
„O mój rozmarynie”.

Wieczorem proponujemy emocjonujący akcent rozrywkowy – finał fanterii, czyli uwielbianej już przez wszystkich loterii, w której każdy los zwycięża, a na wyjątkowych szczęśliwców czekają nagrody główne, m.in. wycieczka zagraniczna. Natomiast na zakończenie, o godzinie 20:15, tłumy porwie gwiazda wieczoru – zespół Raz, Dwa, Trzy! Podczas koncertu będziemy mogli posłuchać takich szlagierów jak: „Trudno nie wierzyć w nic”, „Zapyta Bóg” i wiele, wiele innych. Tradycją Jarmarku św. Dominika są również nietuzinkowi wystawcy, którzy
w tym roku na ponad 100 stoiskach oferować będą różnorodne towary od biżuterii, przez ceramikę, po artykuły spożywcze.

Z kolei dla najmłodszych przygotowano morze atrakcji w strefie dla dziecka z dmuchanymi zjeżdżalniami, kulami wodnymi i szczudlarzami. Oprócz tego na gości Jarmarku czekać będą: strefa relaksu z leżakami, kawiarenki z domowymi wypiekami, antykwariat dla moli książkowych i nie tylko, gra rodzinna w ogrodzie, wenta, fanteria i wiele innych atrakcji.

Jarmark odbędzie się na placu przy klasztorze oo. Dominikanów przy Dominikańskiej 2 w Warszawie i potrwa od 10.30 do około 21.30. Organizację wydarzenia wspiera Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze