Marki w I strefie biletowej

Marki w I strefie biletowej

Marki dołączają do pierwszej strefy biletowej. Od 1 listopada mieszkańcy zapłacą mniej za bilety, a linie autobusowe zmienią swoje strefowe numery zaczynające się cyfrą 7 i 8.

Zarząd Transportu Miejskiego od dłuższego czasu prowadził rozmowy z władzami Marek w sprawie objęcia tego miasta 1. strefą biletową. Dziś przypieczętowała to swoją decyzją Rada m.st. Warszawy i od 1 listopada cały obszar Marek znajdzie się w pierwszej strefie.

Tego dnia nastąpi również zmiana numeracji linii autobusowych kończących trasy w Markach. Dotychczasowe linie strefowe, których numery zaczynają się cyframi 7 i 8 zostaną zastąpione przez linie zwykłe. I tak 718 zmieni się w 140, 732 w 240, a 805 w 340.

Włączenie Marek do pierwszej strefy to dobra informacja przede wszystkim dla pasażerów, którzy będą mniej płacili za bilety.

Za bilet miesięczny normalny na obie strefy mieszkańcy Marek płacą dziś 196 złotych (w ramach oferty „Warszawa+”). Od 1 listopada koszt miesięcznego biletu wyniesie 110 złotych. Bilet kwartalny kosztuje 482 złote. Po włączeniu do pierwszej strefy, mieszkańcy Marek zapłacą 280 złotych. Oznacza to, że osoby kupujące bilety miesięczne zaoszczędzą w skali roku 1032 złote.

Obecnie samorząd miasta Marki pokrywa 40 proc. kosztów funkcjonowania linii ZTM. Od 1 listopada będzie to 60 proc.

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze