Monodram “Madonny polskie”


Zapraszamy na “Madonny polskie” monodram w wykonaniu Krystyny Wolańskiej, tekst Hugo Bader, reżyseria Krzysztof Wierzbiański już 28 stycznia o godz. 18.00

Spektakl to opowieść kobiet: matek, żon, ale też narzeczonej i siostry, które utraciły swych najbliższych, zamordowanych w różnych okolicznościach przez milicjantów czujących swą bezkarność w służbie autorytarnego reżimu PRL – po wybuchu stanu wojennego.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Sekretariacie BOK w godz. 9.00-17.00 od 22.01

Spektakl jest poruszający dla osób dorosłych – jest to przypomnienie ponurych czasów Stanu Wojennego. Stanowi także nadzwyczaj ważną lekcję historii najnowszej dla młodzieży szkolnej.
Wszystkie badania wykazują, że stopień wiedzy młodych ludzi o czasach Stanu Wojennego jest niemal zerowy, a w najlepszym razie panuje relatywizm w ocenie winy i odpowiedzialności za zbrodnie tego okresu. Tekst Hugo-Badera jest poruszający, bo pokazuje okrucieństwo systemu zarówno w stosunku do działaczy związkowych, jak i przeciętnych prostych ludzi.

„Dziewięć historii, dziewięć ofiar represji komunistycznego reżimu i tylko dwóch sprawców. Tylko dwa nazwiska, tylko dwóch ukaranych. W sumie, to znaczy we dwóch, odsiedzieli trzy lata i dziewięć miesięcy za dziewięć nieszczęść, kilkadziesiąt sierot, ocean rozpaczy, morze łez.155 dni odsiadki za jedno życie!”

Historie te w formule monodramu opowie nam Krystyna Wolańska, aktorka scen warszawskich i filmowa.

Reżyseria Krzysztof Wierzbiański. Twórcy: Jacek Hugo-Bader – tekst; Waldemar Parzyński – muzyka.

 

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze