PFR – wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe

PFR (ang. pre-filled tax return) to wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe za poprzedni rok, które proponuje ci urząd skarbowy. 

Sprawdź jak wypełnić PIT-a w 5 minut, skorzystać z ulg i odliczeń oraz wygodnie wysłać e-pity. Zobacz film, jak wczytać swój wstępnie wypełniony PIT PFR z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów.  Dzięki wczytaniu danych wstępnie wypełnionego PIT-a (PFR), nie będziesz musiał przepisywać ręcznie wielu informacji, takich jak: koszty, zaliczki, wpłacone składki społeczne i zdrowotne. Im więcej masz PIT-ów -11, 8C lub PIT-40A/11A tym szybciej i bez ryzyka błędu wypełnisz swoją deklarację.

Urząd przygotuje dla ciebie wstępnie wypełnione zeznanie:

  • PIT-37 – jeśli uzyskałeś przychody z zatrudnienia,
  • PIT-38 – jeśli uzyskałeś przychody z kapitałów pieniężnych (np. przychody ze zbycia akcji).

Możesz uzupełnić je o:

  • ulgi i odliczenia,
  • dane organizacji pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% swojego podatku,
  • dodatkowe koszty uzyskania przychodów,
  • dodatkowe przychody.

Kto może skorzystać z PFR

Z PFR możesz skorzystać wyłącznie jako podatnik w Portalu Podatkowym. Pełnomocnik nie może pobrać za ciebie PFR.

Dlaczego warto wybrać PFR

We wstępnie wypełnionym zeznaniu PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017 wpisane są przychody, koszty uzyskania przychodów i składki na ubezpieczenia, wykazane w informacjach złożonych przez twojego _pracodawcę. Dzięki temu oszczędzisz czas i zmniejszysz ryzyko błędów _rachunkowych lub pomyłek, które możesz popełnić przy samodzielnym _przepisywaniu danych z informacji od płatników (np. z PIT-11). Poza tym — przy pomocy PFR rozliczysz się wspólnie z małżonkiem.

Kiedy złożyć PIT za pomocą PFR

Od 15 marca do 30 kwietnia 2018 r.

ZŁÓŻ PIT TUTAJ

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze