Po sąsiedzku pozytywnie – Podwórkowa Gwiazdka

Po sąsiedzku pozytywnie - Podwórkowa Gwiazdka

Przyjdź dzisiaj na spotkanie!

Q-Ruch Sąsiedzki zachęca grupy sąsiadów, wspólnoty mieszkaniowe, lokalne kawiarnie, domy kultury i wszelkie podmioty, które chcą tworzyć przyjazny klimat na swoich osiedlach do udziału w projekcie Podwórkowa Gwiazdka. Ta „Zimowa edycja” Dnia Sąsiada, będzie miała swój finał w weekend 12 i 13 grudnia. Jeśli chcesz, aby i na Twoim podwórku, czy osiedlu zapanowała w tych dniach świąteczna, sympatyczna atmosfera, przy której będziecie mogli lepiej poznać się z sąsiadami- zgłoś swoją inicjatywę!

Celem Podwórkowej Gwiazdki jest promowanie idei dobrego sąsiedztwa poprzez organizowanie oddolnych, lokalnych wydarzeń o charakterze społeczno-kulturalnym i rekreacyjnym. Spotkaniom, których w zeszłym roku było aż 40,  towarzyszy najczęściej ubieranie osiedlowej choinki, robienie ozdób świątecznych, śpiewanie kolęd, czy sąsiedzki śledzik. Koordynatorzy akcji podkreślają jednak, że o przebiegu poszczególnych wydarzeń decydują mieszkańcy i organizatorzy- gospodarze święta. To oni- aktywni i otwarci warszawiacy planują spotkanie pod szyldem Podwórkowej Gwiazdki, pracując nad nim charytatywnie na rzecz życzliwych relacji w swoim otoczeniu. W finalnym dniu realizują zainicjowane pomysły we wspólnej, sąsiedzkiej przestrzeni zachęcając przy tym do przyłączenia się do wydarzenia swoich sąsiadów i.. niespodziewanych gości.

Organizatorzy sąsiedzkich inicjatyw mogą liczyć na wsparcie animatorów i wolontariuszy z Q-Ruchu Sąsiedzkiego. Otrzymają także tzw. „niezbędniki”, czyli pakiet przyborów plastycznych i dekoracyjnych do wykorzystania w ramach akcji.

Aby zgłosić swoją inicjatywę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na blogu Podwórkowej Gwiazdki- http://podworkowagwiazdka.blogspot.com/

Wątpliwości rozwiewane będą podczas zaplanowanego na 9 listopada otwartym spotkaniu dla inicjatorów wydarzeń sąsiedzkich, na które już teraz serdecznie zapraszamy! Wspomniane spotkanie odbędzie się w klubokawiarni „Znajomi Znajomych” przy ulicy Wilczej 58A od godz. 18.30. Bieżące informacje dotyczące projektu dostępne są także na stronie Q-Ruchu Sąsiedzkiego: http://inicjatywysasiedzkie.pl/

Na pytania mieszkańców o Podwórkową Gwiazdkę odpowiada też koleżanka Natalia dostępna po godzinie 16-nastej pod następującym numerem telefonu: 603624424.

LG

Komentarze