Podpisano umowę na Dzielnicowy Ośrodek Kultury na Ursynowie

23 maja została podpisana umowa na budowę Dzielnicowego Ośrodka Kultury. Miasto na realizację planowanej u zbiegu ulic Indiry Gandhi i al. Komisji Edukacji Narodowej inwestycji, przeznaczy blisko 21,4 mln zł.

Na Ursynowie realizowane są inwestycje bardzo ważne z punktu widzenia mieszkańców. Pod koniec grudnia 2016 r. rozpoczęła się budowa Szpitala Południowego. Już za parę tygodni rusza budowa Dzielnicowego Ośrodka Kultury.

– Na Ursynowie funkcjonują małe kluby i spółdzielcze domy kultury. Dzielnicowy Ośrodek Kultury pozwoli funkcjonować ze znacznie większym rozmachem i objąć szerszy niż dotąd obszar. Będzie to już druga samorządowa instytucja kultury na terenie dzielnicy Ursynów – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy i dodaje – Mam nadzieję, że tę największą obok budowy Szpitala Południowego dzielnicową inwestycję uda się zakończyć zgodnie z harmonogramem i Ursynowskie Centrum Kultury rozwinie szybko skrzydła umożliwiając mieszkańcom lepszy dostęp do wydarzeń kulturalnych: koncertów, spektakli czy wystaw, jak również warsztatów dla dzieci i młodzieży w ramach edukacji kulturalnej.

Budowa Dzielnicowego Centrum Kultury przy ul. I. Gandhi
Na parterze zlokalizowany będzie hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na 2. i 3. piętrze. W budynku przewidziana jest sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych. Sala wielofunkcyjna może być również wykorzystywana, jako sala baletowa (po złożeniu foteli). Łączna powierzchnia użytkowa to 3 421,58 m². Przed budynkiem zostanie wybudowany parking na 107 miejsc postojowych.

– Tutaj, obok ursynowskiego Ratusza, gdzie marzyciele widzieli przyszłe Centrum Ursynowa, za kilkanaście dni rozpocznie się budowa centralnego obiektu kulturalnego na Ursynowie, obiektu na miarę aspiracji i potrzeb wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy. Powstał już dzielnicowy ośrodek kultury na Zielonym Ursynowie. Zmierzyłem się też w tej kadencji z kilkoma innymi przedsięwzięciami, których realizacja wydawała się przez wiele lat mało realna, między innymi uruchomienie komunikacji na ul. Baletowej, o co mieszkańcy zabiegali od 40 lat, tak więc cieszę się, że mam szansę być ambasadorem i tego spełniającego się marzenia mieszkańców Ursynowa, pamiętając, co mówił nasz noblista Czesław Miłosz: „a więc pamiętaj – w trudną porę marzeń masz być ambasadorem” – mówi Robert Kempa, Burmistrz Dzielnicy Ursynów.

Jest to pierwszy dla tzw. Wysokiego Ursynowa dzielnicowy dom kultury. Będzie prowadził działalność w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury. Obejmie ona edukację kulturalną, animację i rozwój amatorskiego ruchu artystycznego oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego i lokalnej tradycji. W ramach postępowania na realizację tego zadania inwestycyjnego wpłynęło 8 ofert. Wykonawcą inwestycji, jest Moris – Polska Sp. z o.o. Koszt inwestycji to 21 398 356,06 zł brutto. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 31 sierpnia 2018 r.

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze