Podróże po islandzkiej literaturze

Podróże po islandzkiej literaturze.

Thor, Loki, Odyn. Krasnoludy i elfy, a nawet Gandalf. Na pewno kojarzycie przynajmniej część tych bohaterów. Islandzkie sagi i mitologia nordycka pełne są doskonale nam znanych postaci. Kim jednak byli naprawdę? Studencki Klub Islandzki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na cykl spotkań z literaturą staroislandzką, które będą odbywać się co miesiąc.

Opowiemy Wam wybrane sagi i mity pod kątem motywów, które mówią nam wiele o dawnej kulturze skandynawskiej, ale też pojawiają się chętnie we współczesnej kulturze masowej – zapowiadają członkowie klubu. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 30 stycznia, o godzinie 18:00 w Bibliotece Publicznej „Przy Zawiszy”, Al. Jerozolimskie 121/123. Wstęp wolny.

Podczas spotkania będziemy badać kim dla Skandynawów były Olbrzymy, czy rzeczywiście odznaczały się nadzwyczajnym wzrostem oraz skąd pojawiły się w mitycznym świecie.

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze