Ponad 8 tysięcy ofert pracy – Targi Pracy i Przedsiębiorczości w PKiN

Ponad 8 tysięcy ofert pracy - Targi Pracy i Przedsiębiorczości w PKiN

W środę, 14 października, w Pałacu Kultury i Nauki, po raz kolejny odbędą się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Targi to niepowtarzalna okazja na spotkanie się osób poszukujących pracy z pracodawcami, a także bogata oferta instytucjonalnego wsparcia dla planujących przygodę z własnym biznesem.

113 wystawców i ponad 8000 ofert pracy
Na targach poszukiwani będą m.in. programiści, inżynierowie, logistycy, księgowi, konstruktorzy, testerzy gier komputerowych, specjaliści ds. marketingu, kierownicy oraz przedstawiciele wielu innych atrakcyjnych na rynku zawodów. Swoje oferty pracy zaprezentują pracodawcy z branży nowoczesnych technologii, elektroniki, automatyki, lotnictwa, budownictwa, FMCG, handlowej, hotelarstwa, produkcyjnej i technicznej, gastronomi, turystyki, usług porządkowych, ochrony osób i mienia, a także administracja publiczna i służby mundurowe.

Oferta dla osób z niepełnosprawnością
Na targach zostaną zaprezentowane możliwości wsparcia i aktywizacji zawodowej dla osób z niepełnosprawnością m.in. w ramach oferty instytucji skupionych wokół Sieci Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy oraz liczne propozycje zatrudnienia dla tej grupy osób.

Salon Przedsiębiorczości
Z myślą o osobach rozważających rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej powstał Salon Przedsiębiorczości. Salonowi Przedsiębiorczości będą towarzyszyć wykłady, prowadzone przez ekspertów, odbywające się w sali Rudniewa. Przyszli przedsiębiorcy będą mogli nauczyć się, w jaki sposób przygotować profesjonalnie biznesplan, poradzić sobie z podatkami i stworzyć wartościowy biznes. Spotkania z praktykami z pewnością będą dla uczestników targów inspiracją do nowych pomysłów. Pozwolą one także na poznanie blasków i cieni bycia przedsiębiorcą. Osoby wiążące swoją przyszłość z nowymi technologiami, na targach będą dowiedzieć się jak rozpocząć swoją przygodę z internetowym biznesem i osiągnąć sukces.

Salon Doradztwa Zawodowego
Dla wszystkich osób poszukujących pracy został przygotowany Salon Doradztwa Zawodowego, który będzie tworzyć dziewięć stoisk eksperckich. Podczas targów odwiedzający będą mogli skorzystać ze spotkań indywidualnych z  doradcami,  praktykami  z  zakresu  poradnictwa  zawodowego,  rekrutacji  i zarządzania zasobami ludzkimi. To dobra okazja aby skonsultować swoje CV,  a także uczestniczyć w szeregu prezentacji związanych z tematyką planowania kariery, które planowane są w sali Kruczkowskiego. Zainteresowani będą mogli uzyskać cenne porady, jak poprawnie opracowywać dokumenty aplikacyjne, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą oraz w jaki sposób profesjonalnie budować swoją markę na rynku pracy.

Wykłady eksperckie
Dla odwiedzających przygotowano 13 wykładów i prezentacji, których będzie można wysłuchać w salach Rudniewa i Kruczkowskiego.

Strefa francuskich pracodawców
Dla odwiedzających przygotowano Strefę francuskich pracodawców, w której będą odbywały się rekrutacje do pracy w firmach zrzeszonych we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Urząd m.st. Warszawy, Centralny Ośrodek Aktywizacji Zawodowej, Urząd Pracy m.st. Warszawy, Uniwersytet Warszawski, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Fundacja Aktywizacja, Sieć Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Udział w Targach jest bezpłatny. Więcej informacji oraz szczegółowy program na: www.up.warszawa.pl/targi

LG
Latest posts by LG (see all)

Komentarze