Program Domu Kultury Kadr

Logo Dom Kultury KADR

Wedding Party

piątek / 2 czerwca / 19.00

wstęp wolny, Dom Kultury Kadr – sala widowiskowa, ul. Rzymowskiego 32.

Wedding Party – premierowy spektakl dokumentalno-improwizowany Studia Tadam! jest prezentacją pracy uczestników zajęć teatralnych.

Wyreżyserowały go i stworzyły jego scenariusz instruktorki Ewa Gampel i Edyta Ganc, które w swojej praktyce łączą techniki dramy, teatru impro, metody dokumentalne i działania wizualne.

 

Je suis

poniedziałek / 5 czerwca / 19.00

wstęp wolny, Dom Kultury Kadr – sala widowiskowa, ul. Rzymowskiego 32.

Je suis – premierowy spektakl Teatru Tadam! to prezentacja pracy uczestników zajęć teatralnych. Powstał on z inspiracji twórczością Rolanda Topora. Pokaz spektaklu odbywa się w ramach cyklu Otwarte Pracownie.

Je suis wyreżyserowały i stworzyły scenariusz instruktorki Ewa Gampel i Edyta Ganc, które w swojej praktyce łączą techniki dramy, teatru impro, metody dokumentalne i działania wizualne.

 

Muzyczne obrazy – koncert

sobota / 10 czerwca / 18.00

wstęp wolny, Dom Kultury Kadr – sala widowiskowa, ul. Rzymowskiego 32

Muzyczne obrazy to wspólny koncert Orkiestry Laboratorium Dźwięku kierowanej przez Marka Żurawskiego oraz Chóru Let the Dow Dow prowadzonego przez Ewę Czubińską, które działają w Domu Kultury „Kadr”. Do ich działań muzycznych choreografię gościnnie wykona grupa baletowa Releve z Zielonki (instruktorka: Beata Pawlik-Kociałkowska). W skład Orkiestry wchodzą uczniowie zajęć muzycznych, dla których Marek Żurawski jest jednocześnie instruktorem i kompozytorem. Wykonują oni muzykę na keyboardach. Instruktorką chóru jest zaś Ewa Czubińska. Pokaz ich prac odbywa się w ramach cyklu Otwarte Pracownie.

 

Z muzyką w świat – koncert

poniedziałek / 19 czerwca / 18.00

wstęp wolny, Dom Kultury Kadr – sala widowiskowa, ul. Rzymowskiego 32

Z muzyką w świat – koncert uczniów zajęć muzycznych pracowni „Piano – Forte” oraz „Ene – due – rabe”, które prowadzi instruktorka Magdalena Kott. Pokaz w ramach cyklu Otwarte Pracownie.

Magdalena Kott – magister sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Muzycznego, doświadczony muzyk i pedagog. Współautorka zbioru utworów „Fortepian i keyboard”. Za osiągnięcia w pracy artystycznej, dydaktycznej oraz wychowawczej otrzymała nagrodę Kuratora Oświaty i Dyrektora Pałacu Młodzieży w Warszawie.

 

Otwarte Pracownie. Balet

wtorek / 20 czerwca / 16.00, 17.00

wstęp wolny, Dom Kultury Kadr – pracownia ruchowa, ul. Rzymowskiego 32

Pokaz zajęć tańca klasycznego zespołu baletowego Pikuliny składającego się z 3 – 9-letnich uczennic pracowni tanecznej, której instruktorką jest Marta Żabka. Młodsza grupa zatańczy o godz. 16.00 układ „Kopciuszki i Myszki” do marsza z I aktu z baletu “Dziadek do Orzechów”, a starszą grupę będzie można zobaczyć o godz. 17.00 w układzie „Bal” do muzyki z II aktu “Dziadka do Orzechów”.

 

Otwarte Pracownie. Szermierka

wtorek / 20 czerwca / 18.00

wstęp wolny, Dom Kultury Kadr – pracownia ruchowa, ul. Rzymowskiego 32

Pokaz zajęć szermierki rekreacyjnej w wykonaniu grupy składającej się z 5–7-letnich uczniów pracowni ruchowej, której instruktorem jest Szymon Łojak.

Zajęcia współorganizowane przez Wszechnicę Szermierczą służą nie tylko nauce dyscypliny, lecz także podnoszeniu ogólnego poziomu wysportowania – w szczególności koordynacji psychomotorycznej, szybkości, gibkości.

 

Otwarte pracownie. Break Dance

środa / 21 czerwca / 17.30, 18.30

wstęp wolny, Dom Kultury Kadr – pracownia ruchowa, ul. Rzymowskiego 32

 

Pokaz zajęć „Break Dance dla dzieci” w wykonaniu 4–6-letnich oraz 8–16-letnich uczniów pracowni tanecznej, której instruktorem jest Łukasz Depa.

Łukasz Depa – uczestnik wielu warsztatów w Polsce i Europie z prekursorami i pionierami breakingu, członek jednej z najlepszych ekip w Polsce – „Kingz of Warsaw” i Warszawskiego Projektu „Warsaw Fellaz”. Współpracuje z Centrum Twórczości Narodowej, Szkołami Tańca oraz Domami Kultury na terenie całej Warszawy i Okolic.

 

Witajcie w naszej bajce – koncert

środa / 21 czerwca / 18.00

wstęp wolny, Dom Kultury Kadr – sala widowiskowa, ul. Rzymowskiego 32

Witajcie w naszej bajce – koncert uczniów podsumowujący drugie półrocze zajęć indywidualnych realizowanych przez Karolinę Żuk – instruktorkę Domu Kultury Kadr. Pokaz odbywa się w ramach cyklu Otwarte Pracownie.

Karolina Żuk – instruktorka zajęć wokalnych i zespołu wokalnego LUZ. Aktorka, wokalistka, instruktor wokalny – finalistka show TVP „The Voice of Poland” oraz „Bitwa na głosy”. Jest absolwentką szkoły wokalno-aktorskiej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Nominowana do prestiżowej nagrody FRYDERYKA. Na co dzień współpracuje również z zespołem folkowo-rockowym Rzepczyno.

 

Standardy w zieleni – koncert

czwartek / 22 czerwca / 18.00

wstęp wolny, Dom Kultury Kadr – sala widowiskowa, ul. Rzymowskiego 32

Standardy w zieleni – koncert uczniów zajęć muzycznych, które prowadzi instruktor Zbigniew Żak. Pokaz w ramach cyklu Otwarte Pracownie.

Zbigniew Żak – gitarzysta, kompozytor, multiinstrumentalista, juror w różnego rodzaju przeglądach i wydarzeniach muzycznych. W swej muzyce łączy wiele stylów i klimatów, tworząc przez to różnorodną dawkę ekspresji.

 

 

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze