Program wydarzeń w DOROŻKARNI

Program wydarzeń w DOROŻKARNI na cały grudzień

10 listopada (sobota), godz.16.30 – 20.00 – OD NIEPODLEGŁOŚCI DO LOKALNOŚCI, projekt                                                                 Fundacji BO WARTO w partnerstwie z Dorożkarnią.

Projekt z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości świętowany w środowisku lokalnym, w gronie sąsiadów, z którymi razem dbamy o swoja małą ojczyznę. W programie:

prelekcja historyczna „Polskiej drogi do niepodległości”

– patriotyczne śpiewanie listopadowe.

Spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych mieszkańców Siekierek i okolic.

WSTĘP WOLNY.

 

11 listopada (niedziela), godz. 12.30 – TeatRanek na Siekierkach: BABROSZKI LECĄ W KOSMOS – spektakl Teatru Trip.

Przedstawienie Teatru Trip. Jest to historia stworów – Babroszków, które pewnego dnia postanawiają wylecieć w Kosmos. W podróż zabierają dzieci, a po awaryjnym lądowaniu na Księżycu muszą stawić czoło groźnemu Hrabiemu Robotowi i oswobodzić mieszkańców Moonowa spod jego władzy.
W przedstawieniu wykorzystano motywy ze znanych filmów oraz bajek.

Udział jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o zapisanie się i pobranie bezpłatnych wejściówek.

                          

16 listopada (piątek), godz. 20.00 – InDanceGration 2018 – projekt taneczny dofinansowany ze środków Funduszu Animacji Kultury WPEK 2018, z udziałem Studia i Teatru Tańca Jazz oraz Teatru Tańca Test.

InDanceGration to projekt o wielokulturowości. Istotną jego częścią były warsztaty taneczne z Sonią Mirpuri, poznanie nowych technik i form tańca wywodzącego się z tradycji.  Młodzież z zespołów prowadzonych przez Izabellę Borkowską i Darka Sikorskiego poprzez taniec opowie, jak piękne są inne kultury,  opowie o tolerancji,  łamaniu stereotypów i schematów na temat „inności”.

Ważnym elementem koncertu finałowego  będzie utwór Zaproście mnie do stołu autorstwa W. Szymanowicza:  „Zaproście mnie do stołu. Zróbcie mi miejsce między Wami. Wspominajcie sobie trudne lata. Powiedzcie otwarcie co serdecznie boli? Może znajdzie się między wami voyager? Opowie o barwnych krajach, egzotycznych krajach (..)”

Choreografia: Izabella Borkowska

Opieka reżyserska: Darek Sikorski

Film: Jacek Różański

Wokal: Filip Rychcik.

WSTĘP WOLNY!

                               

17 listopada (sobota), godz. 10.00 – 12.30 – WARSZTATOWNIA: RODZINNE WARSZTATY CERAMICZNE.

W wirze codziennych obowiązków i godzinach spędzanych w korkach czasem rodzicom trudno wygospodarować czas dla dzieci. Dlatego warto wybrać się w sobotę do DOROŻKARNI na rodzinne warsztaty ceramiczne. Tutaj w myśl  przysłowia – nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy, od lat 1 do 101. Nawet ci, którzy myślą , że nie potrafią. Ideą zajęć jest stworzenie jednego,  rodzinnego dzieła – dzieci tworzą je ze swoim rodzicami lub na odwrót rodzice z dziećmi. Niewtajemniczonym w arkana sztuki ceramicznej prowadzący – Janusz Żabowski pokazuje techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służy radą i pomaga przy drobnych niepowodzeniach.

Koszt: 30 zł/osoba

 

17 listopada (sobota), godz. 17.00 – W GŁĘBI. MALARSTWO – KAROLINA JAROSŁAWSKA –                                                      wernisaż

W głębi to projekt malarski, który powstał w wyniku osobistych doświadczeń, obserwacji, przemyśleń autorki. Bezpośrednim pretekstem dla jego realizacji była przyroda.

Karolina Jarosławska maluje przyrodę poszukując w jej otoczeniu wewnętrznego spokoju. Kieruje się chwilowym wrażeniem. Stosuje ograniczoną gamę kolorystyczną podkreślając w ten sposób kontemplacyjny charakter atmosfery panującej w naturze. W jej pracach dominują ostre kontrasty w postaci rytmicznych plam światła i cienia ukazujących fragmenty rzeczywistości. W tym świecie nie spotkamy nikogo – jesteśmy w nim sam na sam z przyrodą. Przebywając pośród obrazów zagłębiamy się w abstrakcyjne wyobrażenie lasu, rzeki czy morza i odnajdujemy w nim pełno odgłosów – szumów, stuków czy szelestów odzwierciedlonych w rytmicznej kompozycji prac.

WSTĘP WOLNY!

 

24 listopada (sobota), godz. 11.00 – 13.00 – WARSZTATOWNIA: W PACHNĄCEJ MYDLARNI

Czy wiecie, że jeszcze 200 lat temu ludzie myli się raz w miesiącu, a może nawet i rzadziej? Kupowanie mydła było nie tylko niepopularne, ale też bardzo trudne – po prostu go nie było.

Na kolejnym spotkaniu warsztatowni poznamy tajemnice związane z czystością i brudem, ale przede wszystkim dowiemy się jak powstaje i w jaki sposób samemu można zrobić mydło.

Stworzymy własne kompozycje zapachów i składników, które w postaci mydełek i kul do kąpieli, a także naturalnego peelingu pozwolą cieszyć się jeszcze bardziej z nurkowania w wannie i przebywania w łazience. Oj, aż chce się wziąć prysznic. Nie zabraknie ziół i naturalnych pachnideł, które zabierzecie do domu.

Warsztaty poprowadzą: Katarzyna Salinger i Szymon Gotowski.

Obowiązują zapisy, Koszt: 12 zł/osoba.

 

                                                           

 

23 listopada, godz. 18.00 –   MIT TON Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej,                                                                 piosenki Katarzyny Gaertner – koncert laureatów – Muzyczne Studio Polskiego Radia  im. A. Osieckiej, ul. Myśliwiecka 3/5/7, wstęp za bezpłatnymi zaproszeniami.

 

24 listopada (sobota), godz. 18.00 –  O MNIE I O TOBIE – spektakl  Teatru WARSZAWA+50 

Spektakl  powstał droga warsztatową. Pierwszy etap pracy to stworzenie scenariusza na warsztatach dramatopisarskich z Szymonem Turkiewiczem oraz  trening aktorski z Magdaleną Engelmajer.

Powstał oryginalny tekst sztuki,  który składa się z „okruchów życia”: czasem nic nie znaczących sytuacji, obrazów zaobserwowanych z okna tramwaju, przemyśleń oraz życiowych tragedii, które dotykają każdego z nas, czyli wszystkiego tego, co tworzy koloryt naszego życia i sprawia, że jesteśmy tacy a nie inni.

O mnie i o tobie to sztuka słodko-gorzka, w której tragizm miesza się z komizmem. To swego rodzaju manifest 11 kobiet, które podczas intensywnej pracy teatralnej pod opieką artystyczną twórców z TEATRU ME/ST, stworzyły ważny spektakl skierowany do osób ze swojego pokolenia.

Spektakl kierowany jest przede wszystkim do widzów +50 ze względu na wspólne doświadczenia pokoleniowe z uczestniczkami warsztatów. Jednak uniwersalność poruszanych tematów może zainteresować publiczność w różnym wieku.

Spektakl powstał w ramach dwuletniego projektu współfinansowanego przez m.st. Warszawę w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Występują: Jolanta Apolonia Świtała, Izabella Borowiec, Krystyna Gielecińska, Irena Kaczorowska,  Barbara Markowska, Izabella Pietura,  Jagoda Rewers, Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska, Alina Szpilewska, Ewa Złotkiewicz.

WSTĘP WOLNY.

 

Ośrodek Działań Artystycznych DOROŻKARNIA

  1. Siekierkowska 28, tel/fax 841 91 22

www.dorozkarnia.pl; e-mail: biuro@dorozkarnia.pl

HK

HK

Kocham Warszawę i dostarczam Wam najnowsze informacje ze Stolicy. Studiuję i lubię aktywnie spędzać czas, do czego zachęcam również naszych czytelników.
HK

Latest posts by HK (see all)

Komentarze