Program wydarzeń w DOROŻKARNI

Program wydarzeń w DOROŻKARNI na cały grudzień

4 i 18 listopada (sobota), godz. 9.45 -11.45 – RYSOWISKO – kurs.

Kurs dla młodzieży od lat 11, dla wszystkich którzy chcą narysować wszystko swobodnie, szybko i bez kompleksów.  Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą uczyć się rysunku oraz dla tych, które już trochę potrafią rysować, ale chciałyby kształcić dalej swoje umiejętności w tej dziedzinie. Pokażemy ci jak w prosty i szybki sposób używać narzędzi i technik rysunkowych. Uczestników poprowadzimy przez sposoby radzenia sobie z najważniejszymi zagadnieniami w sztuce rysowania. Nauczymy posługiwania się  światłocieniem, budowania brył i świata trójwymiarowego na płaszczyźnie, a także damy możliwość wykonania ciekawych rysunków z wyobraźni oraz z natury. Rysowanie jest umiejętnością, której każdy może się nauczyć!

Kurs składa się z ćwiczeń praktycznych popartych wiedzą teoretyczną. Ćwiczenia mają na celu także zaprezentowanie podstawowych technik rysunkowych i sposoby ich wykorzystania w praktyce. Będziemy ćwiczyć rysowanie z obserwacji, jak i z wyobraźni. Kurs trwa 1 semestr.

 

4, 5  listopada, godz. 10.00 – 18.00 – program szkoleniowy DŹWIĘCZNOŚĆ – Od pomysłu do piosenki  – warsztaty z emisji i im pro – Lado ABC,  ul. Jazdów 7/14. Udział bezpłatny.

Weekend 4-5.11 spotykamy się, by przybliżyć tajniki tworzenia piosenek początkującym muzykom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z procesem twórczym. Magdalena Gajdzica przeanalizuje wraz z uczestnikami kilka „hitów”, opowie o swoich doświadczeniach z piosenkopisarstwem, a następnie – z pomocą realizatora dźwięku, Mateusza Danka – pomoże 3 grupom napisać i zarejestrować ich własne pomysły na piosenki. Każdej z grup przydzielone zostanie osobne mini-studio nagraniowe i opiekun. Szkoda nie skorzystać z takiej okazji!

Projekt dofinansowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej realizowany przez Bemowskie Centrum Kultury w partnerstwie z Dorożkarnią.

Uwaga: liczba uczestników szkoleń jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

 

18 listopada (sobota), godz. 17.00 – spektakl POCZEKALNIA – Teatr Tańca JAZZ, wstęp wolny.

Jaka jest KOBIETA? Jak ją najtrafniej określić?

Czy piosenka i taniec może spełnić to zadanie?

Kobieta/ Dziewczyna/Osoba/Człowiek- to nasze pytania. A czy widzowie znajdą na to odpowiedź? W POCZEKALNI na życie… miłość… przyszłość… wszystko może się zdarzyć.  Czekanie jest pretekstem do pokazania siebie i swoich emocji. Łatwiej jest czasem uzewnętrznić się przed nieznajomymi, bo tak bardzo boimy się oceny.

Zapraszamy do konfrontacji z kobiecym poglądem na świat.

Piosenki: Martyna Jakubowicz/Goya, Kasia Kowalska, Ania Dąbrowska, Maria Peszek, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Edyta Bartosiewicz, O.N.A, Hanna Rani, Stanisława Celińska, Kayah, Marika.

Występują: Monika Kropidłowska, Joanna Lach, Eliza Szewczyk,  Anna Tułodziecka, Joanna Rybacka, Aleksandra Wojciechowska

Choreografia: Izabella Borkowska

Reżyseria: Dariusz Sikorski.                                                 

 

19 listopada (niedziela), godz. 10.00 – 12.30 – WARSZTATOWNIA: rodzinne warsztaty ceramiczne.

cena: 30 zł/osoba, obowiązują zapisy

W wirze codziennych obowiązków i godzinach spędzanych w korkach czasem rodzicom trudno wygospodarować czas dla dzieci. Dlatego warto wybrać się w sobotę do DOROŻKARNI na rodzinne warsztaty ceramiczne. Tutaj w myśl  przysłowia – nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy, od lat 1 do 101. Nawet ci, którzy myślą , że nie potrafią. Ideą zajęć jest stworzenie jednego,  rodzinnego dzieła – dzieci tworzą je ze swoim rodzicami lub na odwrót rodzice z dziećmi. Niewtajemniczonym w arkana sztuki ceramicznej prowadzący – Janusz Żabowski pokazuje techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służy radą i pomaga przy drobnych niepowodzeniach. Nie narzuca jednak tematu pracy. Koncepcję trzeba wypracować – najlepiej metodą rodzinnej burzy mózgów. To wcale nie jest łatwe, bo bywa, że pomysłów jest tyle ilu członków liczy rodzina, a gliniane dzieło ma powstać jedno. I tu okazuje się, że dzieci też mają głos, czasem decydujący i świetne pomysły. Po wyborze tematu czas przystąpić do działania. Mając do dyspozycji najwyższej jakości materiały – różnego rodzaju gliny i szkliwa, zaczynamy tworzyć coś jedynego w swoim rodzaju. W sympatycznej atmosferze  czas mija niepostrzeżenie, a nasze paluszki wyczarowują  prześliczne kubki, filiżanki, koraliki, doniczki, broszki… I sami się sobie dziwimy, że to nasze dzieło, że potrafimy, że coś nam się w tym tygodniu udało i to z własnymi dziećmi. Poprawia nam się  samopoczucie,  a i dzieci są z nas dumne. Ale to dopiero połowa sukcesu, bo sztuka ceramiczna wymaga od nas niebywałej cierpliwości. Wykonane przedmioty muszą dobrze się wysuszyć i wstępnie wypalić (800°C). Dopiero na następnych zajęciach możemy poprawić ich urodę – barwiąc je kolorowymi szkliwami. I to nie koniec zabawy… teraz dzieło wędruje do pieca, gdzie w temperaturze 1050°C  jest ostatecznie wypalone. Gotowe prace można oczywiście zabrać do domu. Będą one jawnym dowodem naszego talentu i stać się mogą świetnym prezentem dla babci, cioci, siostry….

 

25 listopada (sobota), godz. 11.00 – 13.00 – WARSZTATOWNIA: stolarskie ABC , koszt: 15 zł/osoba, obowiązują zapisy.

Uczestnicy wykonają z drewna (desek, ramek, drabinek) obrazki  techniką String art. oraz wieszaki na klucze lub biżuterię.

String art to technika wyplatania obrazków z kolorowej włóczki, muliny  na ramkach lub deskach. Kontury wyplatanych wzorów najpierw nanosi się rysując konkretny wzór, a następnie wbija się  w kontur gwoździe, które staną się stelażem dzieła.

Zapraszamy całe rodziny (dzieci od lat 6)

 

25 listopada (sobota), godz. 18.00 – 21.00 – POTAŃCÓWKA ANDRZEJKOWA, wstęp wolny.

Kontynuując tradycję siekierkowskich potańcówek zapraszamy na świąteczne – magiczne wydanie zabawy tanecznej. Poprowadzą ją znani  i lubiani warszawscy didżeje: DJ Kozak i Dj Myszon, którzy słyną ze swingowego repertuaru granego na czarnych, klasycznych winylach. Będzie też profesjonalny iluzjonista z wyjątkowym programem dla gości Potańcówki Andrzejkowej.

Tak więc taniec i magia zagoszczą w Dorożkarni!

Tradycyjnie również zaprosimy gości do naszaj sąsiedzkiej kawiarenki.

                                                          

26 listopada (niedziela), godz. 13.00 – warsztaty śpiewu indyjskiego z Michałem Rudasiem, koszt 10 zł/osoba, obowiązują zapisy.

W programie:
-zgłębianie tajników klasycznego śpiewu indyjskiego (styl hindustani) wraz z praktyczną nauką śpiewu w tym stylu,
– nauka utworów reprezentujących różne gatunki: od pełnych mistycyzmu klasycznych rag poprzez energetyczne pakistańskie pieśni qawwali do tanecznych piosenek Bollywood,
– praktykowanie i doskonalenie swobodnej improwizacji wokalnej (tzw. wokaliz) w stylu india-fusion – rozwój wyobraźni muzycznej oraz pokonywanie barier w śpiewaniu “prosto z serca”.

MICHAŁ RUDAŚ – artysta nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 w kategorii Nowa Twarz Fonografii oraz laureatem nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Wokalista znany z programów rozrywkowych tj. Jaka to melodia, Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland i Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Wieloletni uczeń mistrza ragi indyjskiej Anupa Mishry, profesora Sankrit Univerity w Varanasia (Indie). Ma na koncie 3 albumy, w tym 2  głęboko inspirowane muzyką indyjską: “Shuruvath”  i „Changing”. Współtwórca projektu koncertowego „Mistyczne Indie”, w którym wraz z zespołem Healing Incantation wykonuje klasyczną muzykę indyjską.

Michał Rudaś specjalizuje się jako jedyna osoba w Polsce w prowadzeniu warsztatów wokalnych z szeroko rozumianego śpiewu indyjskiego.

 

 

 

Dom Kultury DOROŻKARNIA

  1. Siekierkowska 28, tel/fax 841 91 22

www.dorozkarnia.pl; e-mail: biuro@dorozkarnia.pl

HK

HK

Kocham Warszawę i dostarczam Wam najnowsze informacje ze Stolicy. Studiuję i lubię aktywnie spędzać czas, do czego zachęcam również naszych czytelników.
HK

Latest posts by HK (see all)

Komentarze