„Sceny z Wieczernika” przy placu Szembeka

„Sceny z Wieczernika” przy placu Szembeka
Dnia 9 kwietnia, w Niedzielę Palmową, o godz. 15. 30 w Kościele Najczystszego Serca Maryi przy placu Szembeka odbędzie się premiera spektaklu „Sceny z Wieczernika’” w reżyserii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Jest to dramat Ernesta Brylla, napisany w czasie stany wojennego i wystawiany po raz pierwszy w podziemnym obiegu, w Kościele Miłosierdzia Bożego przy warszawskiej ulicy Żytniej, jako wyraz sprzeciwu środowiska aktorskiego wobec komunistycznym władzom. Przez lata spektakl przemilczany za swoje ewangeliczne przesłanie, nie był wystawiany przez teatry, stąd wznowienie spektaklu jest wydarzeniem bez precedensu.

Występują: Ewa Dałkowska, jako Maria Magdalena, Radosław Pazura, jako Tomasz, Antoni Barłowski – Jan i Marcin Kwaśny w roli Piotra.

Kolejny spektakl 30 kwietnia.

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze