Słoń wraca na Bielany – głosujemy na projekt

Słoń wraca na Bielany - głosujemy na projekt
fot. facebook.com (Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy)

Zapowiedzi stają się faktem. Bielany są coraz bliżej ponownego powitania kultowego słonia na terenie swojej dzielnicy. Podobizna zwierzęcia stanie we wrześniu. Mieszkańcy muszą najpierw wybrać jego podobiznę.

Przypomnijmy, że słoń lata swojej świetności miał w latach siedemdziesiątych, kiedy był jedną z atrakcji placu Zabaw w Lesie Bielańskim. Później zaczął niszczeć, aż wreszcie został rozebrany ze wszystkimi pozostałymi atrakcjami. Teraz radni miasta przyznali dzielnicy dotację na przywrócenie obiektu.

Nie będzie to ten sam słoń, ale funkcją będzie przypominać o swoim poprzedniku. Zabawka stanie na Kępie Potockiej, ale nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała. Mają o tym zdecydować sami mieszkańcy w ramach konsultacji. Jednym z ich etapów jest internetowe głosowanie na stronie urzędu dzielnicy Bielany. Wystarczy wybrać jedną z trzech propozycji.

Głosowanie potrwa do 30 czerwca. Jeśli nie będzie żadnych opóźnień, słoń pojawi się w nowym miejscu jesienią.

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze