Targi Książki Dziecięcej ‘Przecinek i Kropka’

Pierwsza edycja Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to wyjątkowe święto najmłodszych czytelników, wypełnione najlepszymi tytułami książek !

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA – BEZPŁATNY.

Głównymi atrakcjami Targów będą spotkania z autorami książek oraz warsztaty prowadzone przez znanych i lubianych ilustratorów i designerów. Odwiedzający spotkają m.in. Andrzeja Maleszkę, Michała Rusinka, Dorotę Sumińską, Cezarego Harasimowicza oraz Justynę Bednarek.

Kiedy dzieci będą zgłębiać tajniki literatury i przeżywać niesamowite przygody z bohaterami ulubionych powieści, rodzice będą mieli okazję zakupić dla nich interesujące pozycje w atrakcyjnych, targowych cenach (nowości wydawnicze, a także kreatywne zabawki i produkty designerskie dla dzieci).

Pierwszego dnia Targów Przecinek i Kropka, o godz. 13:00, odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2016.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Będą z nami Wydawnictwo Tatarak, Papilon Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, Media Rodzina, Znak Emotikon, Wydawnictwo Dragon, Wydawnictwo Alegoria, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Zielona Sowa, Prószyński i S-ka, Wydawnictwo AGORA, Wydawnictwo EZOP, Kapitan Nauka, Bajki-Grajki, Wydawnictwo CzyTam, TASHKA/FIKA, Wydawnictwo WYtwórnia, Wydawnictwo Mind&Dream, ALBUS Wydawnictwo, Wydawnictwo Zakamarki, Wyd. Literówka – bezbłędnie opowiedziane historie, Wydawnictwo Muchomor, Mamania, Polyhedra, Poradnia K Wydawnictwo, Wydawnictwo Widnokrąg, Wydawnictwo Jedyne Takie Jolanty Marcolla, Kocur Bury, Czerwony Konik, Kultura Gniewu, BUKA radość słuchania, Wydawnictwo Format, Przygotowalnia, Wydawnictwo TADAM, Wydawnictwo Łajka, Jacobsony, Wydawnictwo Wilga, Wydawnictwo Tako, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo EneDueRabe, Fundacja Bęc Zmiana Badet Ursynów, Biblioteka Akustyczna, Studio Blok, RedPoint design. Pufy do zabawy i relaksu., TM Toys, Wydawnictwo Kinderkulka, Moda na Czytanie, Wydawnictwo Dwie Siostry, Naturally by Anetta

——-

Program Targów Przecinek i Kropka

Drodzy targowicze – na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod adresem warsztaty@empik.com. W tytule wiadomości prosimy wpisać dzień, nazwę warsztatów oraz imię oraz nazwisko dziecka 🙂 Liczba miejsc ograniczona. Wydarzenia na scenie są otwarte i nie trzeba się na nie zapisywać.

Sobota 8 kwietnia, 11:00–19:00

Scena

12:00–13:00 Spotkanie z Dorotą Sumińską – na opowieści o zwierzętach zaprasza Wydawnictwo Literackie

13:00–14:00 „Przecinek i Kropka” 2016 – ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagrody – prowadzenie Katarzyna Bujakiewicz

14:00–14:30 Spotkanie z Marcinem Szczygielskim, autorem nominowanej do nagrody „Przecinek i Kropka” książki „Klątwa dziewiątych urodzin” – zaprasza Wydawnictwo Bajka

14:30–15:00 Spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorką nominowanej do nagrody “Przecinek i Kropka” książki “Tru” i ilustratorką Emilią Dziubak – zaprasza wydawnictwo Media Rodzina

15:00–16:00 Spotkanie oraz warsztaty aktorskie z Andrzejem Maleszką, autorem bestsellerowej serii dla dzieci i młodzieży „Magiczne Drzewo” – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

16:00–16:30 Spotkanie z Yvette Żółtowską-Darską – zaprasza Wydawnictwo Burda Media

17:00–18:00 Teatr Lalek Igraszka – spektakl „Złote Jajko” – chytra Lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się (nie zabraknie dobrej muzyki, autorskich piosenek i wspaniałej gry aktorskiej)

18:00–19:00 Projekcje filmów Akademii Dokumentalnej – „Ruth”, „Giovanni i jego wodny balet”

Strefa warsztatów nr 1 – Czerwona

11:00–13:00 Staś Pytalski, Kaczka Dziwaczka i Samochwała, czyli warsztaty fotografii cyfrowej dla najmłodszych (6–10)

13:00–14:00 Dr Dolittle w spódnicy – spotkanie z Małgorzatą Zdziechowską, podróżniczką, wolontariuszką, opiekunką zwierząt, autorką książki „Zwierzaki podróżniczki Gosi” – zaprasza Wydawnictwo Papilon (6–10)

14:00–15:30 Tworzenie lalek teatralnych – warsztaty Teatru Lalek Igraszka (4–10)

15:30–17:00 Warsztaty komiksowe z Jackiem Frąsiem, twórcą komiksów, grafik, ilustracji i obrazów olejnych, perkusistą zespołu Cool Kids of Death – zaprasza Wydawnictwo Tadam (7–12)

17:00–18:00 Pop-up – inspiracje i tworzenie, spotkanie z Bożką Rydlewską – zapraszają Echa Leśne (4+ oraz dorośli)

Strefa warsztatów nr 2 – Żółta

11:00–12:00 Wielkie eksperymenty dla małych ludzi Wojciecha Mikołuszki – opowieści o badaczach i sprawdzanie eksperymentów, które zmieniły świat (7+)

12:30–14:30 Docent Pięć Procent i szalona historia komputerów (rozkładanie na części, oglądanie dyskietek, joysticków) – zaprasza Prószyński Media (7–12 oraz dorośli)

14:30–16:00 Skarpetkowe wyliczanki – śpiewające warsztaty tworzenia skarpetkowych lalek i obrazów (7–11)

16:00–18:00 Czy plama może stać się bohaterem? Odkrywanie bohaterów w przypadkowych kleksach, malowanie powietrzem i ruchem kartki – warsztaty z Agnieszką Sinicką z CSW i Muzeum Sztuki Nowoczesnej (5–12)

Strefa warsztatów nr 3 – Zielona

12:00–13:00 Smoczek Loczek – warsztaty komiksowe z rysownikiem Piotrem Nowackim – zaprasza Wydawnictwo Tadam (5–9)

13:00–14:00 Społeczny savoir vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk – warsztaty o relacjach społecznych na podstawie książek „Mądrość z Natury” i „Zarządzanie marzeniami” – zaprasza Wydawnictwo Mind&Dream (6–10)

14:00-15:30 Warsztaty Daniela de Latoura i Justyny Bednarek, ilustratora i autorki książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” – zaprasza Wydawnictwo Poradnia K. (5–9)

15:30-16:30 Kompetencje miękkie w zabawach – warsztaty o niezbędnych umiejętnościach życiowych na podstawie książki „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” – zaprasza Wydawnictwo Mind&Dream (6–10 oraz dorośli)

Strefa warsztatów nr 4 – Niebieska

11:00–12:00 Kubuś Puchatek w Stumilowym Lesie – warsztaty Art & Craft Empiku (7+)

12:00–13:00 „Nowe przygody Kubusia Puchatka” – warsztaty wokół książki – rozwiązywanie zagadek, samodzielne tworzenie zakładek do książki z wizerunkiem ulubionego bohatera ze Stumilowego Lasu – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon (3–6)

13:00–14:00 „Nowe przygody Kubusia Puchatka” – warsztaty wokół książki – rozwiązywanie zagadek, samodzielne tworzenie zakładek do książki z wizerunkiem ulubionego bohatera ze Stumilowego Lasu – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon (3–6)

14:30-16:00 Spotkanie z aktorką Anetą Zając i Smokiem Maciusiem – wspólne czytanie i moc atrakcji – zaprasza Wydawnictwo Dragon

16:00–17:00 Przecinek i Kropka – warsztaty czytelnicze Empiku (5+)

17:00–18:00 Moja pierwsza książka – warsztaty Art & Craft Empiku (7+)

Wydarzenia towarzyszące

11:00–19:00 Wystawa „Harry Potter” wraz z rekwizytami do fotografowania – zaprasza Wydawnictwo Media Rodzina

11:00–19:00 Wystawa prac Emilii Dziubak, autorki ilustracji do książki „Tyczka w Krainie Szczęścia” – zaprasza Wydawnictwo Mamania

11:00–19:00 Kącik opieki dla dzieci z animatorką – zaprasza Wydawnictwo Mamania

11:00–19:00 Przybij piątkę z Kubusiem Puchatkiem! – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

11:00–19:00 Kubuś Puchatek – monidło do robienia zdjęć – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

12:00–13.30 Spotkanie z Agnieszką Dydycz i Antosiem Oniśko, autorami książki „O Wojtku z planety Uran” – przy stoisku Wydawnictwa Alegoria

14:00–15:00 Spotkanie z Dorotą Kassjanowicz autorką książki „Zamieszanie na sawannie, czyli dlaczego zwierz dziki łyka batoniki” – przy stoisku Wydawnictwa Alegoria

Niedziela 9 kwietnia, 11:00–19:00

Scena

12:00–13:00 Spotkanie z Sylwią Chutnik – opowieści o zawodzie pisarza

13:00–14:00 Spotkanie z Szymonem Radzimierskim – zaprasza Wydawnictwo Burda Media

14:00–15:00 Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem – poprowadzi Ewa Świerżewska z córkami Igą i Adą – zaprasza Wydawnictwo Zielona Sowa

15:00–16:00 Spotkanie z Edytą Jungowską

16:00–17:00 Spotkanie z Michałem Rusinkiem, tłumaczem, wokół książki „Nowe przygody Kubusia Puchatka” (w programie czytanie fragmentu książki, a także literackie zabawy z bohaterami bajki) – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

17:00–18:00 Projekcje filmów Akademii Dokumentalnej – „Odkurzacze są super!”, „Było sobie drzewo”, „Chłopiec orzeł”

18:00–19:00 Dziecięca dyskoteka – pląsy na pożegnanie

Strefa warsztatów nr 1 – Czerwona

11:00–12:00 Warsztaty z Reksiem – działania czytelniczo-plastyczne z okazji 50. urodzin bohatera kreskówek i opowiadań – zaprasza Wydawnictwo Papilon (4–7)

12:00–13:30 Powrót do natury z dziećmi korzeni – plastyczno-literackie warsztaty o zjawiskach przyrody – zaprasza Wydawnictwo Przygotowalnia (4–6)

13:30–15:00 Bezbolesny zastrzyk wiedzy z wirusami – zdrowie, higiena i odporność z książką i humorem – zaprasza Wydawnictwo Przygotowalnia (6–9)

16:00 Sam w domu – warsztaty na podstawie nominowanej do nagrody „Przecinek i Kropka” książki o tym, że możemy się pięknie różnić i być najlepszymi przyjaciółmi – zaprasza Wydawnictwo Zakamarki (5–12)

16:00–18:00 Czy plama może stać się bohaterem? Odkrywanie bohaterów w przypadkowych kleksach, malowanie powietrzem i ruchem kartki – warsztaty z Agnieszką Sinicką z CSW i Muzeum Sztuki Nowoczesnej (5–12)

Strefa warsztatów nr 2 – Żółta

11:00–13:00 Skarpetkowe wyliczanki – śpiewające warsztaty tworzenia skarpetkowych lalek i obrazów (7–11)

13:00–15:00 Staś Pytalski, Kaczka Dziwaczka i Samochwała, czyli warsztaty fotografii cyfrowej dla najmłodszych (6–10)

15:00–17:00 Docent Pięć Procent i szalona historia komputerów (rozkładanie na części, oglądanie dyskietek, joysticków) – zaprasza Prószyński Media (7–12 oraz dorośli)

Strefa warsztatów nr 3 – Zielona

12:00–13:00 Gimnastyka buzi i języka – warsztaty Państwa Szwajkowskich, autorów cyklu „Sto wierszyków”, w tym „Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych” – zaprasza Wydawnictwo Wilga (4+ oraz dorośli)

13:00–14:00 Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – warsztaty z autorką Agnieszką Mielech – konkurs rysunku, do zdobycia odznaka Tajnego Klubu Superdziewczyn, korony Emi, książki – zaprasza Wydawnictwo Wilga (6–11)

14:00–15:00 Kumplobook. Dogrywka – warsztaty z wykorzystaniem zabaw z książki – kumplotest (test na znajomość kolegi), labirynty, wykreślanki, rymowanki i inne – zaprasza Wydawnictwo Wilga (7+)

15–16 Brulion zabaw podwórkowych – m. in. gra w gumę, kapsle, chłopek, łapki, raz dwa trzy baba jaga patrzy, składanie wachlarzy, łódek, piekła-nieba – zaprasza Wydawnictwo Wilga (7+)

Strefa warsztatów nr 4 – Niebieska

11:00–12:00 Przecinek i Kropka warsztaty czytelnicze Empiku (5+)

12:00–13:00 „Nowe przygody Kubusia Puchatka” – warsztaty wokół książki – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, rymowanki i zagadki ze Stumilowego Lasu! – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon (3–6)

13:00–14:00 „Nowe przygody Kubusia Puchatka” – warsztaty wokół książki – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, rymowanki i zagadki ze Stumilowego Lasu! – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon (3–6)

14:00–15:00 „Nowe przygody Kubusia Puchatka” – warsztaty wokół książki – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, rymowanki i zagadki ze Stumilowego Lasu! – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon (3–6)

15:00–16:00 Bajkowe zakładki do książek – warsztaty Art & Craft Empiku (6+)

16:00–17:00 Moja pierwsza książka – warsztaty Art & Craft Empiku (7+)

17:00–18:00 Teatr cieni – postaci z bajek – warsztaty Art & Craft Empiku (7+)

Wydarzenia towarzyszące

11:00–19:00 Wystawa „Harry Potter” wraz z rekwizytami do fotografowania – zaprasza Wydawnictwo Media Rodzina

11:00–19:00 Wystawa prac Emilii Dziubak, autorki ilustracji do książki „Tyczka w Krainie Szczęścia” – zaprasza Wydawnictwo Mamania

11:00–19:00 Kącik opieki dla dzieci z animatorką – zaprasza Wydawnictwo Mamania

11:00–19:00 Przybij piątkę z Kubusiem Puchatkiem! – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

11:00–19:00 Kubuś Puchatek – monidło do robienia zdjęć – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

12:00–13:00 Spotkanie z Danutą Parlak autorką książki „Obcy w lesie” – przy stoisku Wydawnictwa Alegoria

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze