V Urodziny ADA!

Koncerty, warsztaty, kino, wykłady, dyskusje, wegańskie frykasy – to tylko niektóre z atrakcji, które w pocie czoła dla Was szykujemy z okazji PIĄTYCH (!) URODZIN ADY PUŁAWSKIEJ.

Zarezerwujcie zapamiętajcie, zapiszcie sobie tę datę, bo chcielibyśmy spędzić te dni z Wami – bywalcami, sympatykami, sąsiadami, uczniami, przyjaciółmi Ady Puławskiej.

Bez Was by tego miejsca nie było! Świętujmy razem 🙂

Zagrają:

PIĄTEK, 24.05.19
VICIOUS IRENE – punk (Göteborg, Szwecja)
EL BANDA – punk (Warszawa/Olsztyn, Polska)
HATESTORY – cold wave (Warszawa, Polska)
THE END OF – crust/metal (Warszawa, Polska)

Po występach zespołów, pierwszego wieczoru urodzinowego szaleństwa, zagra u nas set punk/post-punk/80’s Yvonne z warszawkiego OLD SKULL!

SOBOTA, 25.05.19
ZERUM – crust/sludge (Berlin, Niemcy)
ОЖОГ – hardcore (Grodno, Białoruś)
UKRYTE ZALETY SYSTEMU – post punk (Wrocław, Polska)
APORIA – screamo (Tczew, Polska)
TROPICAL SOLDIERS IN PARADISE – tropical dub (Warszawa, Polska)

W sobotę przez cały dzień będzie funkcjonowała druga scena, tzw Warsztatowa! Od rana można będzie tam posiedzieć i chillować słuchając przeróżnych setów DJ-skich. Zagrają: BEATS ON TOAST, MAJSON, RADZIOI, ENSOR, BELUGA TRIGGA oraz 5THKA. Cool?

Jak wiadomo, urodziny to nie tylko koncerty, ale wiele innych wydarzeń.

Na początku naszych urodzin, w piątek o 17:00, Kasia Malinowska z Centrum Badań nad Uprzedzeniami przy Wydziale Psychologii UW opowie nam o tym, dlaczego ludzie angażują się w działania zbiorowe w obronie tego, co dla nich ważne.
Co łączy osoby uczestniczące w Paradzie Równości i Marszu dla Życia i Rodziny? Dlaczego nie wszyscy chodzą na protesty?
Kasia pokaże nam wyniki badań przeprowadzonych w trakcie demonstracji w Polsce oraz reprezentatywnych sondaży.
Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak mobilizować siebie i innych do działania w imię tego, co ważne.

W sobotę zapraszamy na pokaz filmu „SIKSA. Stabat Mater Dolorosa”.

Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna przygotowała na nasze urodziny specjalny program – SOBOTA (25 MAJA):
Szybki konsensus akcyjny (i nie tylko): 13.00-14.30
Red Caffe Nerd: 15.00-17.30
Eksperymenty dla dzieci i rodziców: 15.30-17.00
Latawce zamiast dronów: 13.00-15.00
Szczegóły i zapisy: link

W sobotę zapraszamy Was również na warsztaty żonglerki:
– Dlaczego naukę żonglowania poleca się zarówno dzieciom, dorosłym, jak i seniorom?
– Jak żonglowanie wpływa na nasz umysł i ciało?
– Czy w ogóle istnieją ludzie, którzy nie mogą nauczyć się żonglować?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznasz podczas warsztatów z żonglerki od podstaw, które poprowadzi Miłosz Bałdyga – żongler, trener i certyfikowany pedagog cyrku z 4-letnim doświadczeniem w edukacji pozaformalnej.

25 maja w godz. 13-16 zapraszamy na warsztaty, w takcie których będziecie mogli własnoręcznie przetworzyć plastikowe śmieci na ładne i użyteczne przedmioty. Użyjecie do tego naszej rozdrabniarki, wtryskarki i ekstrudera. Opowiemy Wam również o recyklingu i jak ograniczać produkcję śmieci w codziennym życiu.


* Czym jest ADA Puławska?
ADA Puławska to mieszczący się przy ulicy Puławskiej 37 w Warszawie Aktywny Dom Alternatywny, pełniący funkcję autonomicznego centrum społeczno-kulturalnego. Swoją działalność A.D.A. PUŁAWSKA opiera w całości na oddolnej aktywności społecznej. Przyjmując zasadę non-profit, przy Puławskiej 37 stworzona została przestrzeń wspierająca niekomercyjne działania społeczne i kulturalne, inicjowane przez niezależne jednostki, grupy i organizacje. Wszystkie osoby zaangażowane w A.D.A. PUŁAWSKA działają tu jako wolontariusze i wolontariuszki, w ramach kolektywu zorganizowanego niehierarchicznie i podejmującego decyzje bazując na zasadach demokracji uczestniczącej.
Obecnie w A.D.A. PUŁAWSKA funkcjonują: świetlica, sala koncertowo-teatralna, kino, galeria V9, freeshop (wymiennik), warsztat, sala lekcyjna (Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna), ogródek miejski oraz pracownie i warsztaty, z których można korzystać bezpłatnie.

 

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze