Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”

Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”

Organizatorzy zapraszają na kolejne warsztaty cyklu zajęć dla najmłodszych, podczas których dzieci będą uczą się, bawią się i improwizują w towarzystwie świetnych muzyków, ciekawych instrumentów i niezwykłych książek.

Organizatorem warsztatów jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a gospodarzem Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3).

Ideą projektu jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.

Zajęcia prowadzą muzycy różnych specjalności: instrumentaliści, wokalistka i kompozytorzy. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.

Najbliższe zajęcia odbędą się pod kierunkiem cenionej wokalistki Izy Kowalewskiej i unikatowego Trillingen Duo, który tworzy Iwona Jędruch i Małgorzata Kołcz.

Uczestnicy warsztatów prócz ćwiczeń wokalnych, wezmą udział w teatralizowaniu zdarzeń muzycznych i wykonaniu niektórych utworów wspólnie z Izą Kowalewską.
Pojawią się instrumenty, które są często spotykane podczas tradycyjnych koncertów, czyli skrzypce i kontrabas. Będzie również można posłuchać niezwykłych brzmień mis dźwiękowych, muszli morskich, dzwonków i in. Dzięki temu, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na wybranych instrumentach.

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 3-5 oraz 6-8 lat na zajęcia, które będą prowadzone przez doświadczonych muzyków. Podczas warsztatów uczestnikom mogą towarzyszyć ich opiekunowie.

godz. 10:00 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12:00 – dzieci w wieku 6-8 lat

Wstęp wolny – ilość miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 790 395 228 lub e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu.

Projekt współfinansowany ze środków Biura Kultury m.st. Warszawy.

10 października
Dom Kultury Wilanów
ul. Kolegiacka 3
Wstęp wolny!

HK

Kocham Warszawę i dostarczam Wam najnowsze informacje ze Stolicy. Studiuję i lubię aktywnie spędzać czas, do czego zachęcam również naszych czytelników.
HK

Latest posts by HK (see all)

Komentarze