Wisła wyrzuciła wieloryba na brzeg

Wisła wyrzuciła wieloryba na brzeg

Ten wieloryb narobił tyle hałasu w Warszawie, że nigdy nie mieliśmy tylu wiadomości na FB jednego dnia. Na plaży obok mostu Poniatowskiego leży ogromnej wielkości wieloryb! Myślicie, że to żart? Owszem, ale sprawa jest jak najbardziej poważna.

Nie trzeba być biologiem, żeby wiedzieć że nie ma wielorybów w Wiśle, a nawet jeśli przypłynął z Bałtyku, tama we Włocławku skutecznie powstrzymałaby go przed dopłynięciem do Warszawy. Wieloryb na plaży w Warszawie jest nadmuchiwany, a cała sytuacja jest specjalnie zaaranżowanym scenariuszem, który ma skupić nasza uwagę na problemie pogarszającego się stanu śródlądowych rzek.

Tego typu wieloryb od kilku lat pojawia się na plażach w miastach europejskich. Dmuchany rekwizyt umieszczany jest przez grupę belgijskich artystów z ekipy Captain Boomer Collective. Wszystko jest happeningiem, który ma zwrócić uwagę na zanieczyszczenie wód i niszczenie ekosystemów, a inicjatorem jest pismo Przekrój.

Patrząc na pogarszający się stan Wisły, tego typu akcja jest z pewnością potrzebna…

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze