Wojtek Smarzowski | Spotkanie i pokaz filmu „Wesele”

Prawie Kino Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Wojtkiem Smarzowskim, jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów.

➡️KIEDY: 24 stycznia 2019 roku o godzinie 17:30

➡️GDZIE: Aula w Starym BUW-ie, Kampus główny Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

 WSTĘP WOLNY

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 😉

🎬 Wojciech Smarzowski

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, realizator filmów dokumentalnych, reklamowych i teledysków. Ceniony za wnikliwe obserwacje polskiej rzeczywistości oraz jej problemów , które ukazuje w swoich filmach. Przełomem w jego karierze okazało się Wesele (film 2004). Znany jest także z produkcji takich jak Dom Zły (2009), „Róża” (2011), „Drogówka” (2013), Pod Mocnym Aniołem (2014), Wołyń film (2016), Film Kler (2018).

🎬 „WESELE” (2004), reż. Wojciech Smarzowski

„Wnikliwy, gorzko-ironiczny portret polskiego społeczeństwa, demaskatorska krytyka różnych grup społecznych, które spotykają się na wiejskim weselu. Bo też takie wesele to wydarzenie przede wszystkim społeczne, ujawniające różne postawy, ambicje, interesy. Nie młoda para jest tam najważniejsza ani jej uczucie. Znacznie istotniejsze okazuje się dążenie do tego, by „się postawić”, pokazać, zakłuć sąsiadów w oczy swoją pozycją i bogactwem. W trakcie zabawy wychodzą też na jaw skrywane rodzinne grzeszki, niskie pobudki, sknerstwo, egoizm, chciwość, obłuda. Lejący się strumieniami alkohol odziera z masek, obnaża prawdziwą naturę: eleganccy goście stają się coraz bardziej prostaccy, pazerni, pozbawieni zasad.” – Filmpolski.pl

Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim poprzedzi projekcja filmu.

Zachęcamy do przygotowania pytań dla naszego gościa.

DO ZOBACZENIA! 😉

Organizatorzy:
Prawie Kino
Niezależne Zrzeszenie Studentów
NZS UW

Patronat Honorowy:
Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Patron:
Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

Patronat medialny:
OldCamera.pl – Wszystko o starym kinie

Partnerzy regionalni:
Kino Kultura
Kino Luna

Kontakt do organizatora:
Kalina Nieckuła
tel: 793 204 199
e-mail: kalina.nieckula@nzs.org.pl

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze