Wystawy z okazji 100- lecia polskiego lotnictwa „Niebo bez granic”

Wystawy z okazji 100- lecia polskiego lotnictwa wojskowego i 90- lecia polskich lotów transatlantyckich pt. „Niebo bez granic”. Wystawa pokazuje piękno lotnictwa polskiego w różnorodny sposób w przestrzeni, z której człowiek choć na chwilę odrywał się od ziemi – zapomnianym budynku dawnej skoczni narciarskiej położonej w sercu osiedla oficerów lotnictwa II RP. Celem projektu „Niebo bez granic” jest rozpoczęcie procesu społecznej rewitalizacji tego niszczejącego obiektu i przeznaczenie go na cele lotniczego domu kultury.

Zgodnie z ideą „Nieba bez granic” z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, wystawie głównej towarzyszyć będą dodatkowo ekspozycje:
• wystawa „Jak powstała biało-czerwona szachownica” Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego,
• wystawa Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie poświęcona lotnictwu II RP,
• wystawa o monumencie lotniczym – Pomniku Lotnika w Warszawie Biblioteki Publicznej na Ochocie,
• wystawa kolekcji legendarnych plakatów PLL LOT,
• przekrój 100 lat umundurowania lotniczego z kolekcji Łukasza Jaczuna.
oraz
• historyczną podróż w czasy rozkwitu i pionierstwa lotniczego lat 20-tych, ubarwi wystawa batiku inspirowanego 100-letnią historią polskich skrzydeł, autorstwa artystki Małgorzaty Myszki.

Zwieńczeniem ekspozycji będzie główny element projektu łączący lotnictwo, sztukę, architekturę z postacią zapomnianego bohatera „Nieba bez granic” – pokaz prototypu monumentu lotniczego inspirowanego atlantycką epopeją mjr pil. Ludwika Idzikowskiego. Projekt pomnika to hołd lotnictwu wyrażony przez skupienie w architektonicznej formie metafor sił powietrznych – przełamywania granic fizycznych, psychicznych, technicznych i terytorialnych.

Wystawę zwiedzać można w weekendy od dnia 18 listopada do 18 grudnia w godzinach 17.00- 20.00 Na specjalne życzenie zorganizowanych grup wystawa dostępna będzie po wcześniejszej rezerwacji: technoefekt@gmail.com lub telefonicznym 794.997.888.

Skocznia Mokotów w Warszawie, ul. Czerniowiecka 3.

logo facebook

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Latest posts by LG (see all)

Komentarze