ZTM wprowadza e-hologramy. Teraz sami potwierdzamy zniżkę

ZTM wprowadza e-hologramy. Teraz sami potwierdzamy zniżkę

Hologramy znikają z Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka. Zastąpią je e-hologramy, które już od jutra każdy będzie mógł samodzielnie wgrać w dowolnym biletomacie na terenie stolicy.

W celu wgrania e-hologramu trzeba spełnić dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, należy zapoznać się z regulaminem, który będzie dostępny w każdym biletomacie. Można to zrobić również na stronie Zarządu Transportu Miejskiego. Drugim warunkiem jest rozliczenie PIT-u i zamieszkiwanie na terenie Warszawy.

Tej operacji należy dokonać do 30 września, ale nie zajmie to dużo czasu – jak zapewnia Grzegorz Dziemieszczyk z Zarządu Transportu Miejskiego.

Od 17 lutego we wszystkich biletomatach będzie możliwość samodzielnego wgrania e-hologramu. Praktycznie sama czynność już przy biletomacie będzie trwała nie dłużej niż minutę – mówi Grzegorz Dziemieszczyk.

Co ważne, elektroniczne hologramy będą obowiązywały przez rok, czyli do 30 września 2017 roku. Oznacza to, że e-hologram będzie trzeba przedłużyć w biletomacie dokładnie w ten sam sposób, jak w tym roku.

Nie oznacza to jednak, że Karty nie przedłużymy już w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM i Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Ten sposób jest zalecany szczególnie dla osób, które ubiegają się o Kartę Warszawiaka lub Młodego Warszawiaka po raz pierwszy.

E-hologram jest zapisem elektronicznym, natomiast hologram jest naklejką naniesioną na Spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską bądź inny zaakceptowanym przez ZTM nośnik biletów.

LG

LG

Postawiłem sobie za cel pokazanie pozytywnej strony Warszawy. Jestem aktywnym jej mieszkańcem w sferze artystycznej. Wszystkie posty, które wrzucam są subiektywne - to po prostu wydarzenia, na które chciałbym iść, oraz informacje które uważam za istotne. Jeśli masz jakieś pytania, to zachęcam do kontaktu.
LG

Komentarze